Global Menu działa z wybranymi aplikacjami

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Global Menu działa z wybranymi aplikacjami

Post autor: qnebra »

Więc o co tu biega?
Mam zainstalowane Ubuntu 12.10. Zachowałem zawartość katalogu domowego, całą i używałem sobie normalnie systemu. Wszystko działało dobrze, ale chyba w niedzielę coś poszło i global menu się zepsuło. Działa w Gimp, Libre Office, Ikscape. Nie działa w monitor systemu, terminalu, audacious, rhythmbox, gedit. W niektórych programach używane jest jednocześnie nowe menu występujące w wersjach 3.6, a zostały jeszcze menu bary z wersji 3.4

Po instalacji na nowo całego systemu zostały jeszcze stare konfiguracje dconf w katalogu domowym. Teraz mam tam zamieszanie z poplątaniem. Da się to jakoś przywrócić do stanu domyślnego?
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
MMB
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 20 mar 2005, 23:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Re: Global Menu działa z wybranymi aplikacjami

Post autor: MMB »

qnebra pisze:Więc o co tu biega?
Mam zainstalowane Ubuntu 12.10. Zachowałem zawartość katalogu domowego, całą i używałem sobie normalnie systemu. Wszystko działało dobrze, ale chyba w niedzielę coś poszło i global menu się zepsuło. Działa w Gimp, Libre Office, Ikscape. Nie działa w monitor systemu, terminalu, audacious, rhythmbox, gedit. W niektórych programach używane jest jednocześnie nowe menu występujące w wersjach 3.6, a zostały jeszcze menu bary z wersji 3.4
Jakich ustawień stylów i bibliotek gtk+ używałeś? Domyślnych systemowych czy customowych?
qnebra pisze:Po instalacji na nowo całego systemu zostały jeszcze stare konfiguracje dconf w katalogu domowym. Teraz mam tam zamieszanie z poplątaniem. Da się to jakoś przywrócić do stanu domyślnego?
Co rozumiesz przez stan domyślny? Z czasów pierwszej instalacji zanim posypało Ci się menu?

Ja osobiście bym się nie bawił. Zrobiłbym buckup danych (tylko danych) z /home i kompletna reinstalka - na czysto.
Nie jestem fun'em naprawiania systemów, upgrade’ów itp. Więcej czasu to kosztuje niż ręczne zrobienie na nowo swoich ustawień w świeżym systemie.
Awatar użytkownika
qnebra
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 06 maja 2012, 23:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Global Menu działa z wybranymi aplikacjami

Post autor: qnebra »

Empathy udało się naprawić, a nie chce mi się co trochę systemu reinstalować. Dziś z rana coś się rozkraczyło i były użyte zamiast ikon Faenza takie strasznie brzydkie ikony domyślne Gnome. Chyba od tego momentu jest coś nie tak.
laptop: Lenovo G565/ CPU: AMD Athlon II P 340/ RAM: 4GB/ GPU: AMD Radeon Mobility 5470
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości