Ubuntu nie uruchamia się z dwoma monitorami.

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Atom
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 08 mar 2009, 12:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Ubuntu nie uruchamia się z dwoma monitorami.

Post autor: Atom »

Witam
Mam problem z uruchomienie prawidłowo ubuntu. Wszytko było dobrze do zaniku zasilania. Po ponownym uruchomieniu uruchomił się recovery journaling i na tym stanął. Trzy godziny czekania i nic. Restarty nic nie pomogły. Dodałem do gruba opcję nomodeset. System się uruchamia lecz rozdzielczość na duch monitorach mam 1024 i wyświetlanie na obu monitorach ten sam obraz. W opcjach ekranu nie widnieje żadne monitor. Jeden z nich jest podłączony pod HDMI a drugi pod display port. Co ciekawe na tym samym komputerze mam też windowsa i on uruchamia się prawidłowo. Zauważyłem że jak mam podpięty tylko jeden monitor linux startuje prawidłowo. Nie ważne pod jakim porcie ważne że był tylko jeden monitor. Działam na karcie zintegrowanej. Mój procek to 11th Gen Intel(R) Core(TM) i5-11400. Nie mam bladego pojęcia jak rozwiązać ten problem. Dodam też że próbowałem uruchomić inne dystrybucje z pendrive i żadna nie chciała ruszyć jak były podpięte dwa monitory. Z jednym wszytko działa prawidłowo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości